Кабінет функціональної діагностики
Кабінет функціональної діагностики ВЦРКЛ оснащений повним спектром сучасного обладнання, необхідного для виконання повноцінної діагностики функції різних органів і фізіологічних систем організму. Дослідження виконують досвідчені та кваліфіковані спеціалісти, які мають досвід проведення функціональної діагностики.
ЕЛЕКТРОКАРДІОГРАФІЯ (ЕКГ)
Ми виконуємо електрокардіограму на 12-канальному апараті ЕКГ, який оснащений монітором, що дозволяє додатково контролювати стан пацієнта протягом всього періоду запису кардіограми. Крім цього апарат дозволяє зробити додаткові відведення, тобто розширити дослідження в суперечливих випадках.
Електрокардіограма дає можливість охарактеризувати такі функції серця як автоматизм, збудливість, провідність імпульсу по нервово-м’язовому волокну і виявити зміни в серцевому м'язі (міокарді).
ЕКГ входить в пакет усіх профілактичних та передопераційних програм.
ПРОБА З ДОЗОВАНИМ ФІЗИЧНИМ НАВАНТАЖЕННЯМ. ВЕЛОЕРГОМЕТРІЯ (ВЕМ).
Навантажувальний тест, під час якого йде безперервне спостереження за змінами електрокардіограми. Суть тесту полягає в створенні умов, коли організму потрібна підвищене споживання кисню, на тлі якого можуть бути зареєстровані ішемічні зміни міокарда, які не проявляються на ЕКГ у спокійному стані.
Можливо визначення толерантності (здатності) до фізичного навантаження у здорових осіб.
Основною метою тесту є діагностика ішемічної хвороби серця (ІХС); визначення функціонального класу стенокардії; та визначення толерантності (здатності) до фізичного навантаження у здорових осіб.
У здорової людини у відповідь на фізичне або емоційне навантаження серцево-судинна система реагує підвищенням пульсу і АТ для забезпечення посиленого кровотоку, що несе кисень необхідний для живлення серцевого м'яза. Як правило, незмінені здорові судини при стресових умовах здатні пропустити належний збільшений об'єм крові, а уражені коронарні судини не можуть впоратися з таким завданням, що в більшості випадків супроводжується порушенням коронарного кровотоку з характерними больовими симптомами, що супроводжуються ішемічними порушеннями по ЕКГ.
Методика (ВЕМ) передбачає виконання пацієнтом згідно стандартному протоколу дозованого фізичного навантаження на велоергометрі під наглядом лікаря функціональної діагностики з безперервною реєстрацією електрокардіограми (ЕКГ) і вимірами артеріального тиску (АТ) до досягнення необхідних розрахункових показників частоти серцевих скорочень (ЧСС).
Проба з дозованим фізичним навантаженням проводиться в амбулаторних умовах. Напередодні за узгодженням з лікарем відміняються деякі медикаментозні препарати. У день дослідження необхідно відмовитися від паління, міцної кави і щільного сніданку.
ДОСЛІДЖЕННЯ ФУНКЦІЇ ЗОВНІШНЬОГО ДИХАННЯ (ФЗД). СПІРОГРАФІЯ.
Функція зовнішнього дихання (ФЗД) у людини представлена складною системою, яка забезпечує газообмін між атмосферним повітрям і кров'ю легеневих капілярів.
Дослідження ФЗД - методом спірографії грунтується на реєстрації дихальних рухів. Показники бронхіальної прохідності (обструкції) і еластичності легеневої тканини (рестрикції) перераховуються в відсотковому співвідношенні, при цьому враховується стать, вік, антропометричні дані пацієнта і його функціональна активність.
В першу чергу, методика використовується в комплексі обстежень хворих, що страждають на захворювання легень і бронхів, для оцінки перебігу захворювання та контролю ефективності лікування. Також спірографія широко проводиться як діагностичний метод у складі профілактичних програм обстеження.
За рекомендацією лікаря пульмонолога можна провести пробу з бронхорозширюючим фармакологічним препаратом (бронходілатаційний тест), в основі якого лежить оцінка вираженості бронхоспазму. Підготовка до цього дослідження пояснюється лікуючим лікарем.
Дослідження проводиться в першій половині дня, бажано не раніше ніж через 2 години після сніданку; напередодні за добу необхідно відмовитися від куріння, протягом 48 годин не вживати алкоголь.
На протязі року в кабінеті виконується більше 3 тис. досліджень пацієнтам з серцево-судинною та бронхолегеневою патологією.