A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Комунальне некомерційне підприємство
"Вінницька центральна районна клінічна лікарня"
Вінницької районної ради

Ваше здоров'я - наша турбота

99-річні пацієнти успішно оперуються у Вінницькій ЦРКЛ

Дата: 18.07.2019 12:18
Кількість переглядів: 103

Однією з особливостей людей похилого та старечого віку є їх схильність до травм зокрема перелому стегна. Така травма різко змінює життєвий стереотип людини такого віку. Це часто призводить до швидкого загострення супутніх хронічних захворювань серцево-судинної та дихальної систем.

У більшості випадків після такої травми людина стає інвалідом.

Хірургічне втручання дозволяє зберегти рухливість нижньої кінцівки і запобігти інвалідизації хворого. Сучасна медицина пропонує ендопротезування кульшового суглоба, що значно покращує життя пацієнтові, який зможе вести активний спосіб життя і не припиняти трудову діяльність.

Важливо, що проведення оперативного втручання під спино-мозковим знеболюванням не погіршує загальний стан постраждалих, оскільки відсутні наслідки та ускладнення іншого наркозу.

Відсутність операційної рани (стержні вводяться через проколи в шкірі) дозволяє уникнути крововтрати та попереджає розвиток інфекційних ускладнень.

Оскільки при проведенні оперативного втручання відсутні грубі фізичні маніпуляції у ділянці перелому та мінімальний час його виконання, то зводяться до мінімуму ризик виникнення больового синдрому, тромбоемболічних ускладнень.

Раннє відновлення функції-ходьби впливає не тільки на функціональний прогноз, але й збільшує тривалість життя.

В Україні, підтримуючи світові тенденції, на зміну консервативному методу лікування прийшла активна хірургічна тактика.

Так у Вінницькій ЦРКЛ проводяться операції такого роду.

7 липня 2019 року до лікарні поступила хвора Смульська Ніна Сергіївна, 99 років жителька с.Довгополівка, Тиврівського району з діагнозом: закритий черезвертлюговий перелом правого стегна зі зміщенням.

На консіліумі було вирішено – оперувати.

Оперативне втручання – остеометалосинтез блокуючим стрижнем провели провідні травмтологи Вінницької ЦРКЛ – Рубленко А.М., Котович О.А., Іващук Ю.М.

Хвора активізована, тобто ходить за допомогою ходунків.

Також у червні місяці 2019 року була прооперована ще одна жителька Вінницького району, з смт.Вороновиця якій виповнилось 95 років з таким самим діагнозом.

 

 

 

 

 

 

 

 


« повернутися

gromada.online

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування