A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Комунальне некомерційне підприємство "Вінницька центральна районна клінічна лікарня" Вінницької районної ради
Ваше здоров'я - наша турбота

Наші чудові фахівці

Дата: 12.01.2021 11:29
Кількість переглядів: 19

Ми продовжуємо знайомити Вас з нашими фахівцями. Сьогодні це лікар-психіатр - Кайгородов Владислав Володимирович. Він розповідає як вибрав професію, як працює зі своїми пацієнтами та як відновлює свої сили. Знайомтесь, буде цікаво!!!

? Чому ви обрали таку спеціалізацію? Чому саме цю професію?

Я першочергово лікарем і не думав бути, і не хотів ніколи бути, але мені подобається допомагати людям, знаходити душевну рівновагу, комфорт, подобається повертати людину із світу хвороби в наш з вами світ, світ здорових людей.

? Чим відрізняється психіатр від психолога?

Відрізняється в першу чергу структурними складовими цих слів. Якщо перекласти з грецької мови «психе» і «логос» це – вивчати душу, а якщо перекласти «психе» і «іатрія» – це лікувати душу.

Звісно, душу спочатку треба пізнати, дослідити людину, перед тим як починати лікувати. І я часто своїм пацієнтам, які по різним причинам – здоров’я, особистих, соціальних, не хочуть розповідати певні факти їх особистого життя, кажу фразу, що я не буду вас роздягати, щупати, трогати, різати, мені це зовсім не треба але знати, що у вас на душі – я повинен, інакше я не зможу вам допомогти.

? Чи довго люди йдуть на контакт з психіатром?

По-різному, по-різному. Я хочу сказати, що ось за 15 років моєї роботи в психіатрії, звісно раніше було більше стигматизації і до психіатрів люди йшли не дуже по власному бажанню, частіше приводили родичі або інші лікарі. Коли вже припікало, скажімо так. Зараз же більше людей приходять, це мабуть більш західні тенденції, віяння, котрі вже дійшли до нас. Людям важливий стан здоров'я. Душевний стан. Якість життя. Гармонія в житті з самим собою і з оточуючими. Інформація вся конфіденційна, нікуди не розголошується, нікому не передається. Навіть факт звернення, не лише консультація, а й просто звернення за порадою.

? Чому ви медик?

Коли навчався в 10 класі, прочитав підручник - «Судова психіатрія для юристів». Всі юристи також вивчають психіатрію. Прочитав і мені дуже сподобалось. Там були описані такі показові випадки. Скажімо так, захворювань важких психологічних, ендогенних захворювань. І мені сподобалось, як людина виходить зі світу болючих переживань, з-під влади хвороби йде, повертається в суспільство, повертається в родину. Питання ре соціалізації людини, те що ми ставимо в пріоритетних завданнях психіатра, повернення людини в сім’ю, в суспільство.

? Що вас надихає в вашій роботі?

Результат.

? Що вас демотивує в роботі?

Демотивація в роботі?

Я б все ж, в своїй роботі, так як я займаюсь раціональною психотерапією, окрім медикаментозної терапії, але якщо брати виключно медикаментозне лікування пацієнтів, я б звісно хотів аби люди могли дозволити собі сучасні, незалежні від нозології, від захворювання, сучасні якісні препарати. Тобто, щоб дозволили собі як в Європі, щоб людина могла за призначенням лікаря препарат отримати в аптеці, або як в деяких Європейських країнах – людина купує одну упаковку, іншу отримує безкоштовно. Доступність нових препаратів, якісних препаратів, і що враховуючи специфіку багатьох наших захворювань, препарат потрібно приймати роками, а то і пожиттєво.

? Як ви відновлюєте свої сили?

Значить, саме найкраще відновлення сил – зміна роду діяльності. Якщо на роботі більше працюєш розумово, аналізуєш, думаєш, синтезуєш, комбінуєш, узагальнюєш і тому подібне, виконуєш роздуми, найкращий відпочинок – це фізична праця. Це може бути хобі – рибалка, акваріумістика – що і є моє. Це може бути робота на присадибній ділянці, робота по будинку, власними руками. Я, наприклад, люблю дуже фарбувально-малярні роботи, особисто виконую, мені це приносить задоволення, чесно скажу. От як психіатрія в розумовій діяльності, так в фізичній – фарбувально-малярні роботи.

? Ким ви мріяли бути в дитинстві?

В дитинстві різні думки були. І водієм тролейбусу думав бути, як мама з татом - інженером. У мене немає династії медиків. Я перший в своїй династії медик, взагалі. На жаль, інженерія, техніка – я з нею не дружу. У мене більше гуманітарне, філософське – це моє.

Піклуйтесь про своє здоров’я разом з нами


« повернутися

gromada.online

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування