A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Комунальне некомерційне підприємство
"Вінницька клінічна багатопрофільна лікарня"
Вінницької міської ради
Ваше здоров'я - наша турбота

Бенкет у чуму, або дерибан по «Вінницькі»

Дата: 18.01.2021 13:38
Кількість переглядів: 222

У Вінницькому районі склалась вкрай напружена ситуація, щодо функціонування КНП «Вінницька центральна районна клінічна лікарня» Вінницької районної ради, як багатопрофільного закладу по обслуговуванню 80 тисячного населення Вінницького району .

Спочатку лихоманило у зв’язку з перепрофілюванням у ковідну багатопрофільну лікарню, а тепер ще гірше. 

Власник Вінницька районна рада від нас відмовляється та не забезпечує фінансування на оплату комунальних послуг, енергоносіїв, матеріальної бази та інше.

Левова частка коштів поступає з національної служби здоров'я , але вона не забезпечує  вище перераховані витрати - це 5-6 млн. в рік . Вимоги Закону України №1009–IX від 17.11.2020р. впорядковують деякі питання  організації органів місцевого самоврядування. Гарантовані державою надання суспільних послуг населенню, можливе при прийняті закладів в комунальну власність територіальних громад. Вінницька районна рада не погодивши з територіальними громадами, а це 5 ОТГ одноосібно вирішила  спільну власність громад – КНП «Вінницька центральна районна клінічна лікарня»  передати у власність безоплатно Вінницькій міській громаді .

Потужну медичну клінічну установу, яка належить жителям Вінницького району просто відати, а це площа майже 8 тис 57,6 м2  лише стаціонарного корпусу, матеріальних цінностей на 100 млн. грн., апаратура , обладнання , персонал 540  посад, новий санітарний персонал та інше. Без пояснення статусу лікарні адміністрація поставлена перед фактом без обговорення даної ситуації в колективі. Колектив вкрай обурений такою підступною поведінкою Вінницької районної ради. До того ж, дане питання не виносилось на розгляд комісії ради на сесію, не було громадських обговорень .

А рішення виконкому міської ради вже готове. Щорічно населення Вінницького району отримувало кваліфіковану медичну допомогу  - коли до 200 тис.осіб обслуговувалось в поліклініці , більше 12 тис. чоловік проходило через стаціонар, щорічно виконувалось до 4000 тис  оперативних втручань. Надавали медичну консультативну допомогу спеціалісти 7 кафедр  ВНМУ . А тепер  в один момент, мало того, що поступають важкі ковідні хворі, починається реорганізація, перетворення, злиття, ліквідація,  ми не знаємо що саме буде з закладом? Фактично знищення установи, яка збудувалась, створювалась десятиліттями громадою Вінницької району. Місту фактично не потрібна лікувальна установа, де дублюються медичні послуги – а це стаціонарні відділення –хірургічне, неврологічне, педіатричне, ЛОР, терапевтичне, гінекологічне, пологове, інфекційне.

Нікого не цікавить доля медичного персоналу, спеціалістів з високим досвідом роботи в медицині. Ласий шматок відремонтованих безоплатних площ у центрі міста під приватну структуру.

Цікавий ще один об’єкт, який все ніяк не можуть розтягнути – 4 х поверховий корпус поліклініки, балансоутримувачем якого є Вінницький районний центр ПМСД. Місто згодне навіть і центр собі забрати разом з поліклінікою. Вже є рішення виконкому міської ради. Постає питання – чи є у Вінницькому районі громада, голови ОТГ, які вболівають за своїх людей?

Де наш депутатський корпус  за який ми голосували?

Дерибан по «Вінницькі», або чи потрібна нам здорова нація?


« повернутися

gromada.online

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування