A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Комунальне некомерційне підприємство
"Вінницька клінічна багатопрофільна лікарня"
Вінницької міської ради
Ваше здоров'я - наша турбота

Що буде з Вінницькою районною лікарнею і чому медики проти

Дата: 21.01.2021 15:11
Кількість переглядів: 139

Що буде з Вінницькою районною лікарнею і чому медики проти

Залиште все як є. Громада проти», — так медики висловлювали свою незгоду на передачу Вінницької ЦРЛ на баланс міської влади Вінниці. Чиновники, натомість, запевняли, що персонал не звільнять, пацієнтам з сіл продовжать надавати медичну допомогу. Для чого тоді перехід закладу з «району до міста» та про що домовилися сторони конфлікту?
Кілька десятків людей, 20 січня, протестували під стінами Вінницької районної ради. Це були медики Вінницької районної лікарні, які таким чином, висловлювали незгоду на передачу їхнього закладу на баланс Вінниці. Бо в цьому вбачають тільки своє звільнення та ліквідацію лікарні. «У нас тепер Феофанія» — Ми хочемо, щоб наша лікарня збереглась. Переживаємо, що після передачі місту нас просто звільнять, — говорить пані Євгенія. Жінка працює медсестрою і каже, що колектив в лікарні професійний та їй буде жаль його втратити. З гордістю в голосі говорить, що з початку пандемії жодна людина з персоналу не звільнилась.
Навіть вагітна Таня (теж медсестра - авт.) до «ковідних» хворих ходила, — розказує Євгенія. — А ви подивіться на наші палати після ремонту! У нас тепер «Феофанія», всі до нас хочуть йти лікуватися. І депутати в нас лежать, і їхні батьки. А тепер це просто взяти віддати і закрити?
Її колега, медсестра-господарка Ірина Баранчук розповідає, що про передачу лікарні «з району в місто» дізнались в Інтернеті. — Нас просто поставили перед фактом — ви переходите на баланс Вінниці. Все, крапка. Ми не хочемо, щоб нас звільняли. Попри велике навантаження ми продовжуємо працювати і будемо робити це надалі, — говорить Баранчук.
Головний лікар Вінницької ЦРЛ Олександр Кривов’яз розповідає, що жодна реформа не приводила до того, що медичних закладів ставало більше. — Ми думаємо, що після передачі місту наш заклад просто ліквідують: для чого Вінниці ще одна лікарня? У них три пологових, три клінічних лікарні, лікарня швидкої меддопомоги, які надають багатопрофільну медичну допомогу населенню, — розказує Кривов’яз.
Далі головний лікар закладу розлого поділився побоюваннями, які мають медики щодо переходу до міста. — Нам ніхто не говорить, в якому ми будемо статусі після переходу з району в місто. В нас сім медичних кафедр Медичного університету Пирогова. Подекуди, ми можемо надавати послуги третинної ланки медицини, чого немає у більшості районів області! — каже Олександр. — А ще ми зараз «ковідна» лікарня на 180 ліжок і забезпечена киснем на 80%, приймаємо пацієнтів з усієї області. Але пандемія закінчиться, а чи станемо ми знову багатопрофільною лікарнею, як до «ковіду»? Відповіді на це питання в мене немає. Навіщо передавати лікарню місту Протестувальники стояли під радою до третьої години, а далі їх запросили до сесійної зали. Там на їхні питання відповідали міські чиновники та голова райради. Записали їхню розмову в форматі питання-відповідь.
— Чому районна рада передає лікарню на баланс Вінниці? — Це вимога законодавства. Закон №1009 чітко встановлює, що після завершення реформи адміністративного устрою (у Вінницькій області створили 63 громади та 6 районів - авт.) всі об'єкти спільної комунальної власності району передаються тим ОТГ, в межах території яких вони розташовані. Не виконавши цей перехід районна лікарня не зможе отримувати фінансування як з Нацслужби здоров'я України, так і за рахунок місцевих бюджетів, — відповідав голова райради Ігор Шутак.
— А чому не можна залишити районну лікарню в підпорядкуванні Вінницької районної ради? Нас це влаштовує. — Після фінансової децентралізації, коли обов'язки та бюджетні кошти передали на місцеві громади, у району залишився бюджет 5,8 мільйона гривень. Це на 2021 рік. У 2020-му ми мали більше 280 мільйонів гривень, — відповів Шутак. — Один з обов'язків, що залишився у районної ради, це передача майна на новостворені ОТГ, які будуть їх утримувати, розвивати та опікуватися. Бюджету Вінницького району не вистачить, щоб утримувати районну лікарню надалі.
Як бути персоналу та пацієнтам з району — Який отримає статус лікарня після переходу на баланс міста? Що буде з працівниками? Якщо, звісно, перехід відбудеться — Заклад буде прийнятий як окрема юридична одиниця. Стане комунальним підприємством, Вінницькою міською лікарнею, поки без номера. За чинним законодавством, зміниться тільки власник (ним стане Вінницька міська рада) і статут, — відповіла Галина Якубович. — Усі, хто працював — буде працювати. Міська рада надаватиме медикам, які працюють з ковідними хворими, муніципальні надбавки — до 15 тисяч гривень. Міська рада візьме на себе обов'язок оплату комунальних послуг у лікарні, забезпечення засобами індивідуального захисту, на ліки, бо НСЗУ оплачує тільки 20% від вартості ліків. Можу запевнити, що ніякої реорганізації, оптимізації кадрів не передбачається.
Посилання на джерело: https://vn.20minut.ua/Podii/scho-bude-z-vinnitskoyu-rayonnoyu-likarneyu-i-chomu-mediki-proti-11209819.html


« повернутися

gromada.online

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування