A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Комунальне некомерційне підприємство
"Вінницька клінічна багатопрофільна лікарня"
Вінницької міської ради
Ваше здоров'я - наша турбота

Природнє вигодовування немовлят – найкраща інвестиція в здоров’я Вашої дитини

Дата: 13.08.2021 15:47
Кількість переглядів: 98

Щорічно в серпні під егідою Всесвітнього альянсу на підтримку грудного вигодовування(WAVA) у співпраці з дитячим фондом ООН ЮНІСЕФ проводяться дні захисту , підтримки і збереження грудного вигодовування для дітей раннього віку . Гасло Всесвітнього  тижня грудного вигодовування 2021 : Захист грудного вигодовування : спільна відповідальність !

Материнське молоко - ідеальний продукт харчування ,з перших хвилин народження немовляти і  упродовж перших двох років його життя .Бо саме молоко матері є найціннішою інвестицією в здоров’я дитини ,яка розвивається.       А тривала лактація і вигодовування дитини грудним молоком попереджує важкі захворювання грудних залоз у жінок та суттєво впливають на їх здорове довголіття. Саме тому Всесвітньою Організацією Охорони Здоров’я рекомендується виключно грудне вигодовування дітей протягом першого півріччя життя з подальшим його збереженням в раціоні харчування дитини до 2 річного віку .

За своїм складом материнське молоко  найцінніший природній продукт для дітей з часу їх народження, тому що в його складі є оптимальний набір необхідних компонентів не лише для фізичного розвитку дитини ,але й для її інтелектуального статусу .

         Самою природою передбачено найоптимальніший розвиток дитини ,яка вигодовується до 6 місячного віку виключно молоком своєї матері . Це пояснюється тим, що склад маминого молока повністю відповідає, як потребам її дитини , так і ферментним ресурсам системи обміну речовин ,починаючи від найкращого засвоєння молока в шлунково –кишковому тракті немовлят і закінчуючи рівнем клітинного синтезу та обміну його інгредієнтів

      Для підготовки майбутньої матері до збереження повноцінного і тривалого годування грудьми дитини існує 12 принципів.

         Вони включають кропітку роботу – своєрідний план дій всіх медичних працівників, що забезпечують медичний супровід  майбутньої матері та членів її сімей, навчання, формуванням мотивації про переваги вигодовування  майбутньої дитини молоком її матері. При жіночих та  та дитячих консультаціях  функціонують школи відповідального батьківства створюється своєрідна школа відповідального батьківства

    Матерів навчають підготовці грудей  до годування дитини за кілька місяців до її народження ,режимним вимогам ,характеру харчування . Звертається особлива увага на партнерські пологи , раннє прикладання немовляти до грудей матері, заохочення матерів та членів їх сімей до грудного вигодовування , відмови від сосок ,пустушок . Батьків навчають практичним навикам та режимним вимогам , завдячуючи яким попереджуються  гіпогалактичні стани їх своєчасне попередження   і лікуванням .Ознайомлюють  методикам вигодовування , годуванню за вимогою дитини , інформують про замінники грудного молока  та міжнародні правила, щодо їх збуту та використанням . Про це і не лише кожна майбутня матір та члени її родини повині отримати інформацію від своїх сімейних лікарів .  В послідуючому, ставши на облік з приводу вагітності в жіночій консультації,   ця інформація більш детально та фахово доведеться до кожної  майбутньої матері та членів її родини.

  Аналіз стану природного вигодовування свідчить , що при виписці з пологового відділення на грудному вигодовуванні знаходиться 90 -93% немовлят . В 3 місячному  віці їх залишається менше 74 % , а в 6 місячному 62-68%.

До річного віку цей відсоток знижується і половина дітей не отримують природного вигодовування . Досить інформативним аргументом є порівняльна характеристика захворюваності дітей іменинників , які досягли 1 року життя і знаходились на природному вигодовуванні материнським молоком . На відміну від своїх ровесників ,які були переведені з перших місяців життя на штучне вигодовування ці діти практично не хворіють  і мають  кращі показники свого розвитку .

    Отож  ,щоб зберегти здоров'я дитини ,яка народилася потрібно, насамперед,  забезпечити її вигодовування з перших хвилин життя материнським молоком . А для цього необхідно отримати належні знання та практичні навики .

Підготовку з цього приводу кожна майбутня матір ,яка чекає народження дитини та її члени її сім’ї можуть отримати в жіночій консультації нашої лікарні Звертайтеся за адресою м.Вінниця,  Хмельницьке  шосе, 92   КНП «Вінницька клінічна багатопрофільна лікарня», Вінницької міської ради  ,поліклініка  .  Контактний телефон :  0673681377

Інформаційний лист підготував Щербань В.М.

 


« повернутися

gromada.online

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування