A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Комунальне некомерційне підприємство
"Вінницька клінічна багатопрофільна лікарня"
Вінницької міської ради
Ваше здоров'я - наша турбота

ЯКОЮ БУДЕ МЕДИЧНА ДОПОМОГА У 2022 РОЦІ

Дата: 03.02.2022 10:43
Кількість переглядів: 33

ЯКОЮ БУДЕ МЕДИЧНА ДОПОМОГА У 2022 РОЦІ
У 2022 році головне спрямування Програми медичних гарантій не змі- ниться. Це — пацієнт і його потреби.
Програма реімбурсації «Доступні ліки» продовжить розширюватися.
А для фінансової захищеності пацієнтів буде підвищено тарифи за деякими напрямами стаціонарного ліку- вання, зокрема на медичну допомогу при пологах, у складних неонатальних випадках, на лікування онкологічних захворювань.
Завдяки підвищенню тарифів за низкою напрямів стаціонарного лікування лікарні матимуть можливість закуповувати необхідні для якісного надання медичної допомоги ліки. Це додатково до тих медикаментів, які вони отримують за централізованими закупівлями та місцевими програмами. Таким чином зменшиться кількість випадків, коли пацієнта примушують купувати ліки самостійно.
Деякі важливі зміни у Програмі медичних гарантій у 2022 році: Додано новий пакет «Хірургічні операції дорослим і дітям в умовах ста ціонару одного дня».
Стане обов’язковим безоплатне проведення неонатального скринінгу всім новонародженим за 21 захво- рюванням.
Розшириться програма реімбурсації «Доступні ліки» препаратами для лікування хвороби Паркінсона, а також хронічного обструктивного захворю- вання легень.
Запроваджуються індикатори якості рівня вакцинації для лікарів, які на- дають первинну медичну допомогу.
Зростуть вимоги до лікарень
Для безпеки пацієнтів з 2022 року підвищаться вимоги до лікарень.
Щоб забезпечити зростання якості медичних послуг, цьогоріч у бюджеті на Програму медичних гарантій пе- редбачено кошти, обсяг яких є най- більшим з моменту реформи фінансування охорони здоров’я.
Зважаючи на рівень смертності, прі- оритетним залишатиметься надання допомоги пацієнтам із серцево-су- динними захворюваннями, зокрема лікування інсульту та інфаркту. До надання цих послуг висуватимуться підвищені вимоги, а оплата відбува- тиметься за підвищеним тарифом.
У 2022 році будуть ширше запроваджуватись стаціонарозамісні форми лікування, які дозволять не тримати пацієнта в лікарні без необхідності.
Лікарні будуть зацікавлені надавати якнайбільше послуг амбулаторно.
Також буде впроваджуватися «Хірургія одного дня». Така тенденція є у світовій практиці, й вона виправда- на не лише економічно: в численних випадках пацієнтові, чий стан не потребує постійного нагляду лікаря, комфортніше одужувати вдома.
Також це запобігає внутрішньолікарняному інфікуванню, що набуває додаткового значення з огляду на епідемічну ситуацію.
Ще більше уваги приділятиметься ранньому виявленню онкологічних захворювань та їх лікуванню, особливо у дітей. Зокрема, пріоритетними залишатимуться ендоскопічні дослідження та мамографії в групі підвищеного ризику. Також буде підвищено вимоги до лікування онкологічних захворювань і значно зростуть тарифи на їх лікування. Завдяки цьому фінансовий тягар у більшій кількості випадків не буде перекла- датися на пацієнтів з онкологічними захворюваннями та їхніх близьких, адже заклади зможуть закуповувати додаткові ліки до тих, що отримують завдяки централізованим закупівлям та місцевим програмам.

Особлива увага приділятиметься у 2022 році охороні материнства та дитинства. У фокусі — надання допомоги при вагітності, пологах та допомоги новонародженим, які народилися хворими чи захворіли. Буде розвиватись надання екстреної допомоги для дітей, які потребують перевезення з лікарським супроводом.
Вводиться новий показник — мінімальна кількість послуг, наданих упродовж 2021 року, для надання медичної допомоги при інфаркті та інсульті, а також при пологах.
Мінімальна кількість наданих за 2021 рік послуг, яка дозволяє лікарні укласти договір з НСЗУ у 2022-му:
•    150 пологів за рік,
•    100 пролікованих інсультів,
•    50 пролікованих інфарктів.
Для пацієнтів ця вимога означає, що такі випадки тепер будуть обслуговувати медичні заклади, де лікарі більш фахові й мають достатній досвід. Якщо медичний заклад рідко надає певну медичну допомогу, то медперсонал втрачає необхідну практику, а спроможність лікарні надавати якісне лікування за таким профілем викликає сумнів. Національна служба здоров’я України оплачуватиме медичні послуги лише в тих закладах, де пацієнтові зможуть надати якісну медичну допомогу.
Сімейні лікарі можуть більше
Фінансові й правові важелі також буде задіяно для підвищення ефек- тивності та збільшення частки пер- винної допомоги в загальній карти- ні надання медичних послуг. Досвід багатьох країн світу свідчить, що 80% звернень пацієнтів успішно можуть «закривати» саме лікарі первинної ланки — сімейні лікарі, терапевти і педіатри. Україна також рухається до цієї моделі медичної допомоги.
Заклади «первинки» мають бути до- ступні для пацієнта за місцем його проживання, а сімейний лікар не повинен направляти пацієнта до вузькопрофільних спеціалістів та на госпіталізацію без потреби. На досягнення цього і спрямовуються змі- ни. У 2022 році збільшено фінансування первинної ланки і ставку, яку отримуватиме медзаклад за кожного пацієнта. Відтоді як «гроші пішли за пацієнтом», доходи більшості закладів відчутно зросли, що зумовило покращення умов та обслуговування
в закладах, приплив кваліфікованих сімейних лікарів. Зараз медичний заклад зацікавлений у тому, щоб пацієнт уклав декларацію саме з його фахівцем, і у 2022 році ця зацікавленість зростатиме.
«Доступних ліків» буде більше
Щоб зменшити витрати українців із хронічними захворюваннями на ліки, які необхідно приймати на по- стійній основі, у 2022 році планується розширення програми реімбурсації «Доступні ліки». До неї буде включено лікування окремих неврологічних захворювань, зокрема хвороби Паркінсона, а також лікування хвороб органів дихання — хронічного обструктивного захворювання легень.
Таким чином пацієнти зможуть контролювати хронічні захворювання, не зазнаючи катастрофічних витрат та уникаючи госпіталізації.
На відшкодування інсулінів та лікарських засобів за програмою «Доступні ліки» у 2022 році заплановано 4,6 млрд грн. Загалом бюджет програми реімбурсації зросте на 1,8 млрд грн.

 


« повернутися

gromada.online

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування