A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Комунальне некомерційне підприємство
"Вінницька клінічна багатопрофільна лікарня"
Вінницької міської ради
Ваше здоров'я - наша турбота

ПИТАННЯ/ВІДПОВІДІ

Дата: 03.02.2022 11:16
Кількість переглядів: 34

Чи розширюватиметься програма «Доступні ліки» у 2022 році?
Так, у 2022 році планується розширення програми реімбурсації «Доступні ліки». До неї планують включити лікування окремих невро- логічних захворювань (хвороби Паркінсона), а також лікування хвороб органів дихання — хронічного обструктивного захворювання легень.


Перебувати під наглядом з приводу вагітності і народжувати жінка має за місцем проживання чи реєстрації?
Ні те, ні інше. Жінка має право обрати заклад, де спостерігати вагітність, незалежно від місця реєстрації чи фактичного проживання. У закладі, який має відповідний договір із Національною службою здоров’я України, всі лабораторні та інструментальні дослідження безоплатні для вагітної. Якщо вас змушують оплачувати послуги, мотивуючи це тим, що бе- зоплатні — це нібито тільки для тих, хто «приписаний» до закладу, — це неправомірно. Про такі випадки слід повідомляти на гарячу лінію НСЗУ за номером 1677.
Так само жінки мають право на вільний вибір пологового будинку або перинатального центру, в якому народжувати. Місце проживання чи прописки при цьому не має значення. Жодних благодійних внесків платити не потрібно.

Чи потрібно оновлювати декларацію з сімейним лікарем на початку року?
Початок нового року не означає, що пацієнтам потрібно перепідписувати декларацію з сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром. Декларація укладається безстроково, тож якщо пацієнт її вже має, жодних дій не потрібно.
Якщо ж пацієнт вирішив змінити лікаря, то йому не потрібно розривати декларацію з попереднім. У разі підписання нової декларації дані про неї вносяться в електронну систему і стара декларація автоматично анулюється.
Немає обмежень на укладання нових декларацій. Пацієнт може змінювати лікаря стільки разів, скільки вважає за потрібне. Водночас саме довготривалі відносини лікаря і пацієнта є корисними для обох: такий лікар знає історію хвороб пацієнта і зможе надавати максимально корисні рекомендації.

Як дізнатись, які медичні послуги та ліки мають надаватися безоплатно?
Це детально описано на сайті НСЗУ в розділі «Вимоги ПМГ-2022». На- приклад, можна прочитати, що входить у медичну допомогу при гострому мозковому інсульті — від первинного огляду пацієнта до вто-
ринної профілактики та реабілітації. Або ж що включають хірургічні операції в стаціонарі, допомога при пологах, колоноскопія, гемодіаліз. У розділі слід знайти послугу, яка вас цікавить, та відкрити файл зі специфікацією надання послуг. В умовах закупівлі написано, яке обладнання та фахівців повинен мати заклад, щоб підписати відповідний пакет послуг із НСЗУ.

Які безоплатні аналізи і швидкі тести можна зробити у сімейного лікаря?
У центрі первинної медичної допомоги за призначенням сімейного лікаря, терапевта чи педіатра пацієнт може зробити такі безоплатні аналізи та швидкі тести:
Аналізи:
• загальний аналіз крові з лейкоци- тарною формулою; • загальний аналіз сечі; • загальний холестерин; • глюкоза крові.
Швидкі тести на:
• вагітність; • тропонін; • ВІЛ;
• вірусні гепатити; • визначення антигену SARS-CoV–2.
Необхідність або доцільність будь-якого аналізу або швидкого тесту визначає не пацієнт, а його сімейний лікар, терапевт або педіатр.


« повернутися

gromada.online

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування