Зведений перелік типових питань, що надходять від громадян з тимчасово окупованих територій України та внутрішньо переміщених осіб, а також відповіді на них
Захист прав громадян є важливим елементом у демократичному суспільстві. У зв’язку з анексією Автономної Республіки Крим та військовими діями на Сході країни Україна стикнулась із низкою викликів, пов’язаних із захистом прав тих осіб, які переміщуються у межах країни через збройні конфлікти та насильство. Це внутрішньо переміщені особи.
Ці особи вимушені змінити місце проживання не за власним бажанням, а робити це для власної безпеки, часом рятуючи своє життя та членів своєї родини. За таких умов ВПО потребують особливої уваги та допомоги з боку держави, створення необхідних умов для гідного життя.
Першим кроком у врегулюванні правового статусу ВПО було прийняття Верховною Радою України Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» від 20.10.2014 № 1706-VII (далі — Закон № 1706), який встановлює гарантії дотримання прав, свобод та законних інтересів ВПО. Відповідно до ст. 1 цього Закону, внутрішньо переміщеною особою вважається громадянин України, який постійно проживає в Україні, якого змусили або який самостійно покинув своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, масових порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.
Перелік проблем, з якими стикаються вимушені внутрішні переселенці в Україні, залишається незмінним. Надаємо Зведений перелік типових питань, що надходять від громадян з тимчасово окупованих територій України та внутрішньо переміщених осіб, а також відповіді на них (підготовлено на основі узагальнених даних від міністерств)
https://rada.info/upload/users_files/01982502/f833134f996870566334cea9f9750f4a.pdf